Kokią reikšmę turi apyrankės?

Nėra gyvos moters, kuri nemėgtų puikuotis ant riešo kabančiu ornamentu; apyrankės turi egzotišką patrauklumą. Labai ilgą laiką žmonės nešiojo apyrankes.

Ką reiškia apyrankės?
Apyrankė – tai riešą juosiantis papuošalas, kuris atkreipia dėmesį į plonos rankos grožį. Apyrankė kilo iš žodžio ranka pridedant priešdalį apy. Šitas priešdalis šitam daiktavardžiui žymį vietą ar daiktą. (pvz: apýkaklė) taip gauta apyranka, sušvelninant ir paminkštinant žodį apyrankė. Vakaruose kilimas yra iš Lotyniško žodžio „brachile“, reiškiantis „ranka“, taip gaunant į anglų kalbą verčiant “bracelet”, kuris reiškią apyrankė.

Apyrankes iš medžio, karoliukų, akmenėlių, kaulo juostelių ir kt. dėvėjo mūsų protėviai. Apvaliems kaulinių juostelių žiedams pritvirtinti buvo naudojami metaliniai užsegimai. Ketvirtajame amžiuje metalas ir dramblio kaulas taip pat buvo naudojami apyrankėms gaminti.

Apyrankių kilmė
Remiantis geografine padėtimi, jis gali būti tiriamas kaip:

Senovinės apyrankės
Pasak legendos, papuošalų, tokių kaip apyrankių dalys ritualams ir ornamentams, nešiojimas paplito maždaug prieš 7000 metų. Savo tyrimuose archeologai aptiko įtikinamų įrodymų, kad senovės Mesopotamijoje, Egipte ir Kinijoje asmenys išdidžiai nešiojo apyrankes. Jie buvo sudaryti iš žolių, plonų medžių galūnių, kriauklių ir žolių. Po bronzos amžiaus, kuris tęsėsi nuo 2000 m. iki 1400 m. pr. Kr. amatininkai pradėjo gaminti apyrankes iš sidabro ir aukso. Šiek tiek vėliau tipinė apyrankė buvo pagaminta iš vario ir bronzos. Šios apyrankės, kurios buvo puoštos akmenimis ir kriauklelėmis, buvo neabejotinai dekoratyvesnės. Papuošalai tuo metu pradėjo stipriai reprezentuoti statusą, turtą ir galią.

Egiptietiškos apyrankės
Pirmosios dinastijos laikais Senovės Egipte egiptiečiai nešiojo pusbrangiais akmenimis puoštus sidabro ir aukso apyrankes. Daugybė kvalifikuotų ir patyrusių auksakalių kruopščiai sukūrė apyrankes su Afrikos brangakmenių inkrustacijos motyvais visoje Naujojoje karalystėje. Nepaisant to, kad per pastarąjį šimtmetį mirusiųjų kapuose buvo aptikta daugybė apyrankių, mokslininkai mano, kad šios apyrankės buvo naudojamos dekoratyviniams, o ne ritualiniams tikslams.

Azijos apyrankės
Nuo 2000 m. prieš Kristų Kinijoje buvo aptiktos įmantrios apyrankės ir rankogaliai iš nefrito, kurie buvo meistriškai išraižyti. Pasak legendos, senovės Kinijos žmonės labai vertino auksines apyrankes su sudėtingais gyvūnų, mitinių būtybių ir gamtos reiškinių piešiniais. Auksinės apyrankės tuo metu taip pat buvo populiarios Indijoje. Tačiau pastaruoju metu šioje srityje populiarėja spalvingų metalinių ir stiklo karoliukų sruogos.

Europos apyrankės
XVII amžiaus pradžioje Europos moterys atgaivino ir įtraukė apyrankes tarp populiarių to meto mados aksesuarų. Jie dažnai dėvėjo juos ant rankų mažų apyrankių ir juostelių maišo pavidalu. Apyrankių grandinėlės išpopuliarėjo XIX amžiuje, o piešiniai paprastai buvo naudojami koralais ir dramblio kaulu puoštiems medalionams ir kamėjoms sujungti. Žavingos apyrankės išpopuliarėjo Viktorijos epochoje, todėl graviruoti žavesiai ir kabantys medalionai tapo naujausia mada.

Viduržemio jūros apyrankės
Galime pastebėti, kad daugumoje filmų ir meno kūrinių, kuriuose vaizduojamas graikų gyvenimas, senovės graikai nešiojo dekoratyvinius rankogalius ant viršutinės ir apatinės rankų. Apsaugai kariai taip pat nešiojo odinius ir metalinius rankogalius ant rankų, kurie labai primena tai, ką dabar pripažįstame kaip apyrankės tipą. Manoma, kad romėnai, kuriems patiko susuktos auksinės apyrankės, dažnai primenančios gyvates, šį paprotį paveldėjo vėliau. Apyrankės tapo vis populiaresnės kaip papuošalai tuo metu, kai Viduržemio jūros regiono papuošalai paplito Europoje ir buvo naudingi tiek vyrams, tiek moterims. Tačiau vyrų paprotys nešioti apyrankes gerokai sumažėjo Europai įžengus į viduramžius.

Šiuolaikinės apyrankės
Šiuolaikinės apyrankės gali būti gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Jie sukurti iš neįkainojamų metalų, įskaitant baltąjį auksą, platiną, paladį, sidabrą ir platiną. Apyrankės su retais brangakmeniais, įkomponuotais tauriuosiuose metaluose, dvelkia didybe ir neprilygstama elegancija. Jų konstrukcijoje naudojamos net pigesnės medžiagos, tokios kaip plastikas, karoliukai, stiklas ir kt., kad paprastam žmogui prekių kaina būtų mažesnė. Apyrankės yra dažnas mados aksesuaras Indijoje. Jis yra tiek pagrindiniais, tiek akmeniniais nustatymais. Stiklinės apyrankės skleidžia malonų spengimą, kai jas dėvi kartu. Apyrankės gali būti pagamintos iš bet kokios žmogui žinomos medžiagos. Beveik kiekvieną progą atstoja apyrankė, ne išimtis ir sportas. Galima įsigyti žavių apyrankių, teniso apyrankių, sportinių apyrankių, ir t.t. Sportinės apyrankės yra pagamintos iš spalvotos silikoninės gumos, o Lance’as Armstrongas pradėjo šią madą dėvėdamas apyrankes, kad padidintų supratimą apie vėžį. Kitas teniso apyrankės pavadinimas yra plonos linijos deimantinė apyrankė. Jie turi deimantinio rašto simetriją, yra liekni ir gražūs. Kalbėdamas apie teniso apyrankes, į galvą ateina teniso profesionalas Chrisas Evertas, kuris buvo gerai žinomas dėl savo apyrankių kolekcijos. Žavingos apyrankės apima tokius žavesius kaip mažos širdelės, fėjos, angelas. Taip pat šiuo metu labai populiaru raudonos virvės aplink ranka arba labiau biudžetinis variantas, raudona virvės tipo apyrankė kuria ir galima lengvai pasigaminti namuose. Ka jinai reiškia ? Sužinokite kitam “Panduola” straipsnyje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *